Jak vznikl svátek Valentýna a jak ho (ne)slavíme

14. února v našem kalendáři vidíme, že svátek má Valentýn (a nově i Valentýna). Ve svém okolí znám mnoho těch, kteří Valentýna neslaví, a mnoho těch, kteří tento, i když všední den, považují za dobrou příležitost udělat radost svým blízkým a milovaným. Jistě jste někdy přemýšleli o tom, kde se tento svátek vzal. Mnohé prameny uvádějí, že se u nás v ČR rozšířil až po roce 1989. Import „nákupní horečky“ relativně krátce po rozdání vánočních dárků, se tomuto komerčnímu pohledu nedá upřít, ale na druhou stránku mi moje babička vyprávěla, jak Valentýna s dědou slavili už za první republiky…

Číst dál...

Vůně přírody a chuť lesa

Aha, to neznám. A co to je? To jsem nikdy neslyšela. Jé, to má zvláštní chuť a vůni – jako něco z lesa nebo z přírody. A jak to dáváš do bábovky? Jo, ona existuje i zmrzlina… Tak to je zajímavé. To se dává do kosmetiky i do jídla? A to je z Řecka, jo? - Takové věty a mnoho dalších vnímáme, když si lidé přečtou nebo slyší slovo „masticha“. Ano, fenomén mastichy je v Čechách málo známý.

Číst dál...

eShop Anemos Chios

Jsme připraveni obratem odeslat Vaši objednávku z našich skladových zásob. Aktuálně si můžete zvolit mezi platbou předem převodem nebo dobírkou, platby kartou připravujeme. Děláme maximum pro Vaši spokojenost, na každý Váš dotaz odpovíme. Chcete-li nám cokoli sdělit, preferujeme e-mail.

nebo kontaktní formulář ze stránky s kontakty.

Kompletní obchodní podmínky Anemos Chios.

Číst dál...

Co to je masticha

Masticha ("μαστíχα") je druh pryskyřice, unikátní přírodní produkt, který se získává ze stromu Pistacia lentiscus (Řečík lentišek) na řeckém ostrově Chios.

Číst dál...
Přihlásit se k odběru tohoto kanálu RSS

přihlaste se